Elimde görmüş olduğunuz bu yazı iki kilo hafifleme garantilidir- Gün 8

Merhaba Sevgili Okuyucu,

Bir kaç gündür yazmıyorum. Fakat sadece buraya yazmadım, kafamın içinde sürekli yazmaya devam ettim. Yazma işi oturup yarım saatini erdiğin bir süreç değil. Bir kez başladıktan sonra her saat yazıyorum içimden ve aklımın kamyonunda taşıdığım tepeleme düşünce, ekranın ışığını görünce birer birer dökülüyor. İçlerinden en yüzü gözü düzgün ve insan içine çıkabilecek olanları kelimelere usturuplu bir şekilde giydiriyorum. Saçlarını tarayıp üstüne başına çeki düzen veriyorum. Kolay değil tabi, sıkış tepiş bir zihnin içinde sürüklenip durmak.

Cam bir ekrandan sergiliyorum sonra size, içinden sevdiklerinizi alın diye. Belki çok beğenir ve eve götürüsünüz bazılarını, sizinle yaşar ve size benzemeye başlar.

İnsanın aklının tıka basa düşüncelerle dolu olması ağırlık yapıyor bedene. Üstelik bazıları kanserli, hasta eden cinsten..

Hepsinin bedende kapladığı ayrı bir yer ve ağırlık var. Ayaklara, kalçaya, göbeğe, bağırsaklara ya da basenlere yerleşen ve bulunduğu bölgeyi hasta ediyorlar zamanla.. Omurganın, sırtının, belinin ağrımasının sebebi onlar olabilir.

Hepsini birden her gün, her yere taşımak çok yorucu, sevgili okuyucu..

Genelde göbek ve kalça olarak belirginleşen bu hastalıklı düşünceleri bir diyete sokmak ve fiziksel olarak farkedilebilecek, fit bir görünüme sahip olmak için önce onları, kafandan  bir kağıda aktarman gerekiyor. Bu kağıtlarda yazan sıkıntılı düşünceleri lavobonun içinde yakmak etkili bir yöntem olarak biliniyor. Fakat sadece yazmak bile, etinden çekip koparmana ve eline alıp uzaktan bakmaya yarıyor. Yazınca hafifliyorsun.

Bazıları kolayca akıp süzülürken, bazılarını bıçakla keserek ayırman gerekebilir. Sonuçta, seni ağırlaştıran ve depresif hale sokan bu düşüncelerle kurtulmaya başlamayı göze aldığında, akşamları koşacak kadar hafif, sabahları yürüyüşe çıkacak kadar aktif hissedeceksin.

Bu yöntem, kahvaltıda yulaf lapası, ara öğünde iki parça hindistan cevizi yemekten daha çok işe yarabilir.

O zaman sabah kahvene bir kalem ve bir defter yazıyorum, sevgili okuyucu.

Kahve kokusuyla hafiflemeye,

sevgiyle..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir