İğne ipliği al, kaderimizi işliyoruz- Gün 5

Merhaba Sevgili Okuyucu,

Bu sabah eşimle Yoga stüdyosu araştırdık ve haritadan nasıl gidileceğine bakıp bir saat sonra başlayan derse girdim. Önümüzde her an bilmediğimiz sayısız seçenek var diyoruz ya hep, işte güzel bir kanıtı.  Kahvaltı yapıktan hemen sonra hayatımda hiç bulunmadığım bir stüdyoda, hiç tanımadığım insanlarla beraber yoga akışındaydım.

Sadece seçeneklerden birini değerlendirdim ve bu ufak görünen seçim aslında bir günümü ve dolayısıyla hayatımın geri kalanını değiştirdi. Domino taşlarından birini hareket ettirirsen hepsi etkilenir, biliyorsun..

Bugün evde olmak yerine bedenim ve zihnim için yararlı bir iş yaptım ve böyle düşünen insanlarla aynı odada vakit geçirdim, onlarla enerji alış verişi yaptık. Böylece hayatımın motifine yeni bir iplikle ilmikler attım, diğer tüm ilmikler artık onlara göre işlenecek.

Bugün para akış yönümü yogaya çevirdim. Benden gidenler hala bana ait olmaya devam ediyor ve bana gelecekler de aynı kaynaktan.. Her an, her dakika bir seçenek var karşımızda ve her an, her dakika hayatımızı değiştiriyoruz.

Ya da belki değiştirmiyoruz, aynılaştırıyoruz..

Daha yukarıdan bakarsak bu değişim, yıllar önce girdiğim ilk yoga stüdyosunun kapısında başladı ve şimdi o motifi farklı ipliklerle işliyorum. Hayatımı o değişimin başlattığı şekilde aynılaştırıyorum.

İşte, bugün sadece seçeneklerden birini değerlendirdim ve bu ufak görünen seçim aslında hayatımı aynılaştırdı.

Pariste ilk haftamı doldurdum bugün. İstanbuldaki yaşamıma devşirdiğimi farkediyorum baktıkça.

Tam da bunları yazarken yağmurun şakır şakır yağdığını farketmemle çay demlemeye gitmem bir oldu. Her zamanki gibi..

Verdiğim ve aldığım nefes dünyanın her yerinde aynı, ikisi de aynı kaynaktan değil mi,  sevgili okuyucu?

Renk renk iplikle, sevgiyle..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir