Sudan Gelen Şifa

Merhaba Sevgili Okuyucu;

Bedenimizi yoran bu kış günlerinde fiziksel, ruhsal, zihinsel dinlenme ve temizlenmemize yardımcı olan spa merkezlerinden bahsetmek iyi bir fikir. Spa aslında yer altından gelen sularla vücuda şifa verme yolu fakat maalesef şehir merkezlerinde  kaplıca bulmak kolay değil. Yine de spa merkezlerinde hamamda sıcak suyu açıp bedeninizdeki stresin su buharına karışarak sizi terk ettiğini hissedebilirsiniz. Buhar odasında kaslarınızdaki gerginliği eritirken, vücudunuzdaki ter bezlerini çalıştırarak bedenin içinde biriktirdiği toksini yani  zehri dışarı atmasını sağlayabilirsiniz. Saunada  vücut ısınızı  artırarak mikrop ve virüslere karşı savunma sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Zihnimiz fiziksel yaşantıları daha iyi algılar ve uygulamaya koyar. Mesela sigarayı bırakma kararı alan biri mutlaka sigara paketindeki tüm sigaraları eliyle kırmalıdır ya da içkiyi bırakmak isteyen kişi içki şişesini kırmalıdır. Böylece alınan karar somutlaşarak zihin tarafından önemi artar ve bu deneyim karara dönüşür. İşte bedenimizi hamamda sıcak sularla yıkayıp, keseleyip, buharla yumuşatıp, saunada iyice kıvama gelen bedenimizi iyice çitileyip suyunu sıkınca hiç olmadığı kadar temiz olacak ve zihin de bedenen yaşanan bu temizlenmeyle bir ölçüde temizlenmiş ve dinlenmiş hissedecek, aynı bedenimiz gibi kirlerden ve gündelik hayattan arınmış hissedecektir.

Spa merkezlerinde büyük ihtimalle uzak doğulu olan masörler bedeninizin enerji kanalları üzerinde çalışarak, kan dolaşımınızı düzenleyerek, dışarıda her gün kaslarınızda biriktirdiğiniz strese dokunarak dağıtacaktır. Masaj kaslarımızın üzerindeki pasın temizlenmesidir. Gevşeyen tüm kaslar beyni de gevşetir. Organların arasındaki bağ kuvvetlenir. Stresli olduğumuzda nasıl boyun kaslarımız kasılıyorsa, kasları gevşetmek de stresi azalacaktır. Ayrıca düzenli yapılan masaj kadın bacaklarında oluşan selülite de iyi bir çare olacaktır.

Spa merkezlerine grup fırsatlarını takip ederek oldukça uygun bir bütçeyle iyi koşullarda harika bir gün geçirebilirsiniz. Tabi sizin  için uygun merkezlere aylık üyelik de iyi bir seçenek olabilir. Spa merkezlerinin fitness salonları ve yüzme havuzları da kişilerin kullanımına sunuluyor. Bu da sağlığınıza ve psikolojik durumunuza yaptığınız iyi bir yatırım olacaktır.

Kendine ne kadar değer verirsen insanlar da sana o kadar değer verecektir, kendine ne kadar iyi bakarsan hayat kaliten ve gelecekte yaşayacakların da o kadar iyiye ivme kazanacaktır. Bedenin zihninin izidir, bedenle zihin birdir. Suyun şifa gücüyle arınman ve bir olman dileklerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir