Karaköy’de Haftasonu

Merhaba Sevgili Okuyucu;

Geçen Kasım ayında yeni mekanlar, şehirler  ve lezzetler peşinde koşan #accordingtous ekibine eşimle beraber dahil olduk. Karaköy Novotel Istanbul Bosphorus Hotel’de bi gece kaldık ve #bizegörekaraköy ile fotograflarımızı paylaştık.

Yemeli içmeli, bol kahkahalı geçen 2 günde enerjisi yüksek, üretken bir çok kişiyle tanışma fırsatı bulduk.

image1-2

img_0934

En sevdiğim etkinliklerden biri Ronnefeldt markasının hazırladığı çay workshopu oldu. Özenle seçilmiş çay yapraklarından hazırlanmış çayların tadına bakarken, aynı zamanda hangi çay kaç dakika demlenmeli öğrenmek çok keyfili oldu. Ayrıca hediye ettikleri, baş döndürücü kokusuyla kuru ayvalı yeşil çay ve beyaz çayı hala zaman zaman keyifle yudumluyorum.

2016-12-23-photo-00000005

Bu aralar İstanbul’un en çok tercih edilen yerlerinden Karaköy’de bulunan Novotel Istanbul Bosphorus Hotel’in bütün nimetlerinden yararlandık ve masaj yaptırıp havuz başında dinlendik. İstanbul’un yoğun temposunda bir süreliğine durmanın ve kendine zaman ayırmanın ne kadar iyi geldiğini bir kez daha deneyimledik.

img_0959

Akşam yemeğini ise otelin girişindeki Sushico’da yedik. Ekip için hazırlanan masa hem gözlerimizi hem de karnımızı doyurdu. Sushico’da sadece sushi değil et, tavuk ve bir çok sebze içeren yemeği uzak doğu damağına göre hazırlıyorlar. Böylece herkese hitap eden renkli ve çok seçenekli bir mutfakları var.

image2-1

image4

Masamıza gelen çeşit çeşit yemeklerden tattıktan sonra Novotel Istanbul Bosphorus Hotel’in ikramlarıyla karşılaştık. Böylece tüm ekip bir araya gelip bir şeyler içerek sohbet ettik. İlerleyen saatlerde ise Karaköy’ün ışıltılı gece hayatını görmek için dışarı çıktık. Karaköy sokakları çok kalabalık, mekanlar tıklım tıklımdı. Biz de bir kaç saatliğine hayatımıızın rutininden çıkıp yüksek sesli müzik, bol eğlencenin arasında olmanın keyfine vardık.

Ertesi sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra biraz dinlenecek vakit vardı.

img_0980

Yine de etkinlik programı daha bitmemişti ve pazar günümüzü fotograf çekme etkinliği ile devam ettirdik. Karaköy’den başlayarak sokak sokak gezip fotograf çektik. Sony Deneyim Merkezi’nde fotograf makineleri hakkında bir workshop ve Hakan Yaşar’ın fotograf slaytını izledik. Bazen iyi bir fotografa bakmak, bir film izlemiş kadar etkili olabiliyor, bir kez daha anladım.

Etkinlik pazar günü öğleden sonra bittiğinde; bu eğlenceli ve farklı  hafta sonu da hayat çekmecelerimizden birinde neşeli hatıralar bırakarak yerini aldı.

2016-12-23-photo-00000001-1

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir