Tilda Bebek Yapma Çalışması

Merhaba Sevgili Okuyucu;

286e64d1f2b6

Tilda bebek ilk kez Norveç’te yaşayan bir tasarımcı tarafından üretilmiş ve zamanla çok ünlenmiş.  Her şeyin makinelerden, fabrikalardan çıktığı bu günlerde el yapımı bebek yapmak güzel bir şey üretmek, geleceğe hatıra bırakmak ve ellerinizle değerli hediyeler yapmak isteyenler için çok güzel bir çalışma olacak. Bu düşüncelerle instagramda Bayantilda adıyla bir çok çeşit bebek yapan asıl mesleği mühendislik olan Seda Hanım’ın bir günlük çalışmasına katıldım. Bebeklerini görmek için tıklayın.

Her ne kadar acemi işi olsa da ortaya güzel bir bebek çıktı. İnsanın elleriyle üretmesi, ellerinden güzellikler çıkması ne kadar keyif ve huzur verici değil mi?

WP_20150208_007

Çalışmada kalıplar kumaş üzerine çizilmiş olarak bize verildi ve onları dikerek içini doldurduk. Mantığını öğrendik, kalıplarına sahip olduk. Bundan sonra bez bebek yapmaya devam edeceğim. Yalnız sadece Tilda Bebek değil bir çok çeşit bez bebek yapmak niyetindeyim.  Benden geriye güzel bebekler, neşeli izler kalsın,çocuklar bebeklerimle oynasın… WP_20150208_023

Bu arada bu bebekler bir çok kadına da gelir kapısı olmuş. Kadınlar yine eğlence, keyif, güzellik katmış dünyaya ve böylece bir gelir kapısı açmış kendilerine. Evde kendiniz yapmak isterseniz bir çok video ve blog yazısı bulabilirsiniz.

WP_20150208_029

Sevgili okuyucu; senden geriye tatlı, keyifli izler kalmasını dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir